Praktyczne świadectwa szczepienia w Medi Raju

Praktyczne przypinki, karty i breloczki potwierdzające szczepienie w Medi Raju już dostępne w przychodni przy Górczyńskiej 17. Odbierz potwierdzenie zaszczepienia przeciw covid-19 w Medi Raju i miej je zawsze przy sobie – w podróży, na wakacjach, u rodziny, na wyjeździe służbowym.

ZAMÓW W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Warto wiedzieć, że rząd planuje udogodnienia dla osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Potwierdzeniem przyjęcia szczepionki jest indywidualny, specjalny kod QR do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta. Okazanie kodu na początek ma zwolnić między innymi z kwarantanny przy wjeździe do Polski, a także z restrykcji związanych ze spotkaniami towarzyskimi. Planowane są też inne ważne udogodnienia.

Każdy pacjent zaszczepiony w Medi Raju otrzyma użyteczną przypinkę z informacją, że już jest po szczepieniu przeciwko covid-19. Znaczek może być przydatny w wielu życiowych sytuacjach. Wręczany jest bezpłatnie po drugiej dawce szczepionki.

Z kolei dodatkowo do nabycia w Medi Raju są karty oraz breloczki ze specjalnym kodem QR świadczącym o szczepieniu. Indywidualne kody QR pobierane są z Internetowego Konta Pacjenta. Breloczki i karty są wydawane na miejscu w Medi Raju po drugim szczepieniu pacjenta i po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Potwierdzenie zaszczepienia w postaci karty lub breloka wkrótce będzie można zamówić przez stronę www.medi-raj.pl.

Z kodem QR łatwiej funkcjonować

QR kod jest obecnie ważny przez 12 miesięcy, bo lekarze wciąż nie są pewni, jak długo utrzymuje się odporność po szczepieniu przeciw COVID-19. Jest jednak możliwość wydłużenia terminu ważności kodu pod warunkiem, że badania potwierdzą, że skuteczność szczepionek utrzymuje się dłużej niż rok.

System QR ma stanowić prosty system, który ułatwi funkcjonowanie pacjentom, którzy przystąpili do Narodowego Programu Szczepień. Aktualnie, osoby zaszczepione mogą przede wszystkim liczyć na zniesienie obowiązkowej kwarantanny, automatycznie nakładanej na osoby wracające do kraju z zagranicy. Dodatkowo zaszczepieni nie podlegają pod restrykcje dotyczące spotkań towarzyskich, które obecnie mogą być organizowane w gronie pięciu osób.

Osoba zaszczepiona nie będzie musiała poddawać się kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem ani po powrocie do Polski transportem publicznym. Ponadto zaszczepieni będą mogli korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanych przez NFZ, bez dodatkowych testów na koronawirusa.

Rozważa się też, aby świadectwa szczepień, pozwoliły zaszczepionym na pewne udogodnienia i zniesienie części ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Mogłyby zostać one wykorzystane do swobodnego wejścia do restauracji, barów, festiwali czy samolotów. Certyfikat zaoszczędziłby też turystom kłopotów z przejściem testów na koronawirusa lub przestrzeganiem kwarantanny podczas wyjazdu za granicę.