Szczepienia bez rejestracji w przystani przy Fabrycznej

Szczepienia bez rejestracji w przystani przy Fabrycznej

6 maja, w czwartek w określonych godzinach, w punkcie szczepień przy Fabrycznej (przystań), można się będzie zaszczepić „od ręki” – bez wcześniejszej rejestracji.

6 maja (czwartek) od 9.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 18.00 wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko covid-19 preparatem Astra Zeneca.

Uwaga! Szczepienie nie wymaga wcześniejszej rejestracji – zatem we wskazanych godzinach można przyjść i zaszczepić się „od ręki”.

Miejsce: Punkt Szczepień Powszechnych – Przystań Sportów Wodnych, ul. Fabryczna 175 Gorzów.

Warto przypomnieć, że AstraZeneca w walce z covidem-19 jest równie bezpieczna i skuteczna, co preparaty Moderny i Pfizera. To ważne, bo liczba szczepionek jest ograniczona a jedynym sposobem na pandemię, także na śmiertelne powikłania po zakażeniu covid-19 są szczepienia.

Wirusolodzy są pewni, że AstraZeneca jest bezpieczna – w Polsce nie stwierdzono powikłań zakrzepowo-zatorowych po szczepionce, a ponadto jej stosowanie rekomenduje też WHO. Ponadto firma AstraZeneca informuje, że po przeanalizowaniu dużej partii danych nie ma dowodów na to, że opracowana przez nią szczepionka przeciw covid-19 zwiększa ryzyko występowania zakrzepów krwi u osób zaszczepionych.

 

Co należy wiedzieć o preparacie AstraZeneca?

AZ w 100% zapobiega ciężkiemu przebiegowi covid-19

AZ jest rekomendowana przez europejską i amerykańską agencję ds. leków

Przypomnijmy jeszcze, że od najbliższego wtorku, 4 maja od godziny 15.00 będzie działać samorządowy punk szczepień powszechnych w Przystani Sportów Wodnych przy Fabrycznej. Tam już można się rejestrować przez ogólnopolską infolinię lub przez portal e-pacjent.