Szczepienia przeciwko covid-19. Ważna informacja!

Medi Raj, podobnie jak inne punkty szczepień, otrzymuje 30 dawek tygodniowo. To zdecydowanie za mało. Są nieporozumienia – pacjenci są zniecierpliwieni, nie chcą czekać. Wyjaśniamy!

Ważne! Informacja o terminie szczepienia już dotarła do pierwszych 30 najstarszych pacjentów z listy zarejestrowanych w Medi Raju. Szczepienia przebiegają sprawnie. W poniedziałek poddało im się sześć osób, w środę 24. Po szczepieniu otrzymali specjalny druk z terminem drugiej wizyty.

Przypomnijmy, na liście zarejestrowanych do szczepienia przeciwko covid-19 w Medi Raju jest kilka tysięcy osób, stąd przychodnia przy Górczyńskiej 17 dziękuje za zaufanie pacjentów. Jednocześnie prosi o wyrozumiałość i cierpliwość – liczba dostarczanych dawek jest znacznie mniejsza niż poziom zainteresowania szczepieniem.

Wyjaśnijmy, że dane osób zapisanych na liście Medi Raju do szczepienia przeciwko covid-19 są wprowadzane przez rejestrację przychodni do systemu rządowego. Aktualnie – licząc od pierwszych szczepień czyli od 25 stycznia – rejestracja MR ma zarezerwowane terminy szczepień na sześć tygodni. Kolejne terminy w przychodni będą dostępne za trzy tygodnie – wtedy rejestracja wprowadzi do systemu rządowego kolejne osoby z listy Medi Raju. Wtedy też osoby wprowadzone do systemu dostaną sms-a z powiadomieniem o terminie szczepienia. Jednak czy będzie to 30 osób czy więcej, zależy od liczby dostarczonych dawek szczepionki, czyli od decyzji rządu.

Niedostateczna liczba szczepionek!
Deklarowana pod koniec roku przez rząd liczba szczepionek dostarczanych do poszczególnych punktów szczepień jest znacznie mniejsza – była mowa o przynajmniej 180 dawkach tygodniowo… Aktualnie liczba osiąga zaledwie 30 szczepionek tygodniowo, co w śladowym stopniu wyczerpuje zapotrzebowanie pacjentów Medi Raju.

Przypomnijmy, zarząd Medi Raju, aby wykluczyć niedogodności związane z osobistą rejestracją do szczepienia w placówce, przygotował specjalny formularz rejestracyjny na stronie internetowej – w ciągu dwóch tygodni na szczepienie przeciwko covid-19 zapisało się ponad 5 tys. osób.

W obecnej sytuacji – przy aktualnej liczbie dostarczanych szczepionek do Medi Raju – pacjenci z listy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zarząd placówki gwarantuje, że każda osoba zarejestrowana do szczepienia przeciwko covid-19 w przychodni przy Górczyńskiej, otrzyma informację o terminie szczepienia. Trudno jednak określić precyzyjnie, kiedy to nastąpi.

Powód? Nie ma spójnych informacji ze strony NFZ, ale należy spodziewać się, że liczba szczepionek z każdym tygodniem będzie większa i kolejne osoby z listy przygotowanej w Medi Raju będą mogły się zaszczepić.

Ważne! Rejestracja na szczepienie przeciwko covid-19 przez stronę internetową Medi Raju nadal obowiązuje – każdy kto wypełnił formularz bądź go wypełni znajdzie się na liście oczekujących do szczepienia Medi Raju.

Aktualnie Medi Raj prowadzi zapisy na szczepienia przeciwko covid-19 za pośrednictwem formularza na swojej stronie. Za to wstrzymuje rejestrację za pośrednictwem infolinii i na miejscu w przychodni przy Górczyńskiej 17.