Rejestracja telefoniczna:
tel. 536 163 611
95 7835 200 wew. 3
Facebook: beautyrajMR

Szczegóły, cennik, rezerwacja wizyt online

ZABIEG WYKONASZ:
BeautyRaj Poznań ul. Obornicka 227

Laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs to zabieg, który zyskał ogromną popularność. Poprawia on kondycję rzęs, nadaje im objętości i sprawia, że każda kobieta czuje się i wygląda pięknie. Jak wygląda laminowanie rzęs? Laminowanie rzęs powoli zastępuje przedłużanie rzęs. Dlaczego? Otóż przedłużanie przeważnie osłabia nasze naturalne rzęsy. Natomiast laminowanie to zabieg polegający na poprawieniu naturalnego wyglądu rzęs bez osłabiania ich.

Laminowanie rzęs – na czym polega?

Laminowanie rzęs polega na odżywieniu rzęs, uniesieniu ich i lekkim podkręceniu. Zabieg ten korzystnie wpływa na rzęsy – wzmacnia je i jest dla nich w stu procentach bezpieczny.

Laminowanie rzęs ma właściwie same zalety.

Najważniejsze to:

-uniesienie rzęs i delikatnie podkręcenie

-spektakularny wygląd

-odżywienie rzęs

-poprawienie kondycji rzęs

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs

Zabieg laminowania rzęs ma kilka etapów.

Na początku stylistka zaczyna do odtłuszczenia górnych włosków. Na dolne rzęsy nakładane są natomiast specjalne płatki zabezpieczające, a na skórę aplikowany jest preparat ochronny.

Kolejnym krokiem podczas zabiegu laminowania rzęs jest nałożenie na górną powiekę wałeczka, na który nawijane są włoski, które od razu są pokrywane są też specjalną substancją odżywczą. Ma ona działanie zagęszczające i pogrubiające rzęsy.

Następny etap to nałożenie przez kosmetyczkę farby koloryzującej włoski. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać brązowy lub czarny kolor barwnika.

Zabieg laminowania rzęs kończy nałożenie płynnej keratyny, której zadaniem jest utrwalenie wcześniej przygotowanych włosków, wydobycia ich blasku i nadanie im sprężystości.

Jak przygotować się do laminowania rzęs?

Do zabiegu laminowania rzęs nie trzeba się bardzo przygotowywać. Wystarczy pamiętać o tym by nie malować się przed wizytą u kosmetyczki, a w czasie sesji należy ściągnąć szkła kontaktowe.

Laminowanie rzęs – jak dbać o efekt zabiegu?

24 godziny po wykonanym laminowaniu rzęs oczy nie powinny mieć kontaktu z wodą. Już na drugi dzień można jednak jak zwykle pomalować rzęsy maskarą, a sam demakijaż także nie stanowi problemu i nie popsuje efektu podkręconych włosków. Poza tym można mieć kontakt z niską i wysoką temperaturą oraz z wodą. Dlatego też nie zabronione jest uczęszczanie na basen, saunę oraz opalanie się.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania laminowania rzęs?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie laminowania rzęs powinniśmy dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zabiegu nie mogą robić klientki, które przeszły operację wzroku, mają zapalenie spojówek lub zespół suchego oka, skarżą się na podrażnienia w tym obszarze, cierpią na jaskrę bądź zaćmę oraz mogą mieć alergię na jeden z komponentów stosowanych podczas laminacji rzęs.

Innymi stanami i dolegliwościami w trakcie których nie wskazane jest laminowanie rzęs są:

  • okres laktacji i ciąża,
  • przechodzona chemioterapia,
  • porażenie nerwu twarzy,
  • przeziębienie, katar sienny i grypa.