Terapeutyczna Szkoła Rodzenia to kompleksowe wsparcie dla par, kobiet planujących ciążę oraz spodziewających się narodzin dziecka oraz młodych rodziców. Jest to oferta pomagająca psychicznie przygotować się do porodu, przybliża tradycje połogowe, które zmieniają myślenie o depresji poporodowej, wnosi wiedzę psychologiczną w początki rodzicielstwa, minimalizuje lęk związany z prawidłowym przebiegiem ciąży i porodu oraz pierwszymi chwilami opieki nad dzieckiem. To oferta dla par chcących przygotować się na nadchodzące życiowe zmiany.

W ramach Terapeutycznej Szkoły Rodzenia możecie Państwo skorzystać z oferty psychoterapeuty, fizjoterapeuty oraz specjalisty od zabiegów estetycznych. Współpracujemy z lekarzami ginekologami i położnymi, masażystą oraz terapeutą karmienia.

Przygotowaliśmy dla Państwa następujące PAKIETY:

Pakiet psychoterapeutyczny

od 150 zł

za wizytę

Wsparcie terapeutyczne może być przydatne nie tylko podczas ciąży ale również po porodzie aby lepiej radzić sobie z nową rzeczywistością

Pierwsza wizyta diagnostyczna 250 zł

Pakiet indywidualny – od 150 zł / wizytę

Pakiet grupowy – 280 zł / osobę

Zajęcia indywidualne

Nasz psychoterapeuta pracuje w nurcie systemowym, spotkania odbywają się najczęściej  w cyklach co dwa tygodnie w ramach konsultacji indywidualnych. 

Zajęcia grupowe

(4 spotkania po 45 minut w grupie do 8 osób)

Prowadzimy grupy rozwojowo – terapeutyczne. Spotkania wówczas odbywają się raz  w tygodniu. Celem zajęć jest wzajemna wymiana doświadczeń, rozwiązywanie bieżących problemów i rozwiewanie wątpliwości młodego rodzica. Uczenie się nowych kompetencji rodzicielskich i wejścia w role mamy / taty. Znajdowanie odpowiedzi na różne pytania dotyczące rodzicielstwa. Wszystko to będzie się działo pod okiem naszego doświadczonego psychoterapeuty, pedagoga, logopedy i również, a może przede wszystkim rodzica.

Pakiet fizjoterapeutyczny

240 zł

miesięczny 8 wejść

Zajęcia dla Kobiet w ciąży to czas, który poświęcamy dla siebie na relaks i poprawę kondycji ciała

Miesięczny 8 wejść – 240

3 miesiące 24 wejścia – 600 zł

Na zajęciach poznasz ćwiczenia oddechowe, a także techniki relaksacji całego ciała. Ćwiczenia pozwolą Ci na wzmocnienie najważniejszych partii, czyli pośladków, ud i pleców co ograniczy ból spowodowany przeciążeniami. Zajęcia poprowadzi magister Fizjoterapii w Centrum medyczny Medi Raj dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych / wieczornych.

Pakiet zabiegi estetyczne

od 900 zł

pakiet

Zapraszamy Panie na zabiegi, które pomogą przyspieszyć powrót do sylwetki sprzed ciąży

Konsultacja przed zabiegami – 100 zł

Poprawa kondycji skóry po porodzie

 • 6 zabiegów – 1080 zł
 • 12 zabiegów – 1800 zł

Poprawa struktury skóry – pośladki

 • 6 zabiegów – 900 zł
 • 12 zabiegów – 1500 zł

Poprawa struktury skóry – ramiona

 • 6 zabiegów – 900 zł
 • 12 zabiegów  – 1500 zł

Poprawa struktury skóry – uda

 • 6 zabiegów – 1200 zł
 • 12 zabiegów – 2000 zł

Rozstępy i blizny – poprawa struktury i barwy

 • 6 zabiegów – 1080 zł
 • 12  zabiegów – 1800 zł

Zapobieganie wypadaniu włosów

 • 6 zabiegów – 1200 zł
 • 12  zabiegów – 2000 zł

Nasz ekspert w dziedzinie kosmetologii w razie potrzeby zaproponuje zabiegi pozwalające na niwelację blizny po cesarskim cięciu, ciążowych rozstępów, redukcję tkanki tłuszczowej lub cellulitu w rejonach ciała szczególnie „opornych” na ćwiczenia fizyczne czy wzmocnienie włosów osłabionych po ciąży. To wszystko wykonać można w MediRaju u naszej specjalistki od zabiegów estetycznych.

Czas zabiegu wynosi od 15 – 45 minut.

W ramach konsultacji współpraca z nim będzie szczególnie pomocna dla par/ kobiet, które mają trudność z zajściem w ciąże, są w procesie in vitro lub doświadczyły wcześniej okołoporodowej straty dziecka, mają traumatyczne doświadczenia związane z wcześniejszym porodem lub też wcześniej doświadczyły depresji poporodowej.

Istotnym wsparciem będzie również konsultacja z naszym specjalistą, gdy spodziewacie się Państwo lub urodziło Wam się dziecko z niepełnosprawnością lub chorobą rzadką.

Współpraca z naszym specjalistą to również możliwość pozyskania wiedzy na temat tego jak przygotować się do roli ojca/ matki i co jest najważniejsze w pierwszych chwilach życia dziecka. W bezpiecznym i wspierającym środowisku możecie ustalić Państwo zasady opieki i wychowania, dowiecie się również dlaczego jest to ważne i czego warto unikać. Podpowiemy również kiedy i do jakiego specjalisty warto się zgłosić, oraz gdzie możecie Państwo szukać ewentualnej pomocy i wsparcia.

 

Wsparcie terapeutyczne może być przydatne nie tylko podczas ciąży ale również po porodzie aby lepiej radzić sobie z nową rzeczywistością, gdy doświadczamy depresji poporodowej, nie radzimy sobie z opieką nad dzieckiem lub też wtedy, gdy chcemy karmić piersią a nasz maluszek ma z tym kłopot. Nasz psychoterapeuta posiada również doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością, które spodziewają się lub też urodziło im się dziecka.

 

W ramach współpracy z doświadczonym w obszarze uroginekologii fizjoterapeutą w Terapeutycznej Szkole Rodzenia otrzymacie Państwo pakiet odpowiednio dobranych ćwiczeń, które będziecie mogli wykonywać pod okiem fizjoterapeutki. Sprawią one, że przyszłe mamy łagodniej przejdą ciążę. Co to znaczy? Skutki uboczne wywołane zmianą sylwetki będą mniejsze, a ciało lepiej przygotowane do porodu.
Gdy kobieta chce aktywnie spędzać czas ciąży, a lekarz prowadzący wyrazi na to zgodę, to nie ma przeciwwskazań – odpowiedni ruch jest zalecany.

 

Zajęcia powinny się zacząć pod koniec pierwszego trymestru, a zakończyć przed samym porodem.

 

Ćwiczenia dla pań w ciąży prowadzone przez fizjoterapeutkę, przyniosą nie tylko dobre samopoczucie, także ulgę, zdrowie i łagodniejszy poród. Wszystkie zajęcia z tego obszaru wsparcia prowadzone są w specjalnie w pełni wyposażonej Sali dedykowanej fizjoterapii.

 

Spotkania z naszą specjalistką w tym zakresie są skierowane do kobiet, u których nie stwierdzono patologicznej ciąży i nie ma też żadnych powikłań. Przeciwwskazaniami do zajęć są: krwawienie z dróg rodnych, przodujące łożysko, nadciśnienie tętnicze, niewydolność ciśnieniowo-szyjkowa, małowodzie i wielowodzie, ciężkie choroby serca i nerek, zahamowanie wzrostu płodu, wady płodu, cukrzyca (chodź dobrze dobrana dieta jest się w stanie wyrównać poziom insuliny). Ostateczna decyzja o zastosowaniu ćwiczeń zalecana jest po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

 

Zestaw ćwiczeń i ich intensywność dobrane są adekwatnie do stanu w jakim znajdują się kobiety. Zainteresowane panie podczas zajęć mogą się spodziewać ćwiczeń z obszaru fitness, dynamicznych całego ciała, jak i również oddechowo-relaksacyjnych. Co ważne, istotą treningu nie jest odchudzanie czy poprawa formy. Chodzi o łagodne przejście ciąży, wyeliminowanie potencjalnych skutków ubocznych oraz przygotowanie ciała do porodu. – Pewne partie ciała warto wzmocnić, z kolei inne rozluźnić. Na przykład dno miednicy najpierw wzmacniamy i rozluźniamy, a w trzecim trymestrze tylko rozluźniamy, aby zapobiec nietrzymaniu moczu po porodzie, także aby uniknąć nacięcia krocza w czasie samego porodu.

 

W ofercie Terapeutycznej Szkoły Rodzenia w obszarze fizjoterapii jest również praca z kobietami po porodzie i dedykowane im ćwiczenia, zabiegi czy też pomoc w dojściu do formy w sytuacji konieczności rozwiązania porodu poprzez cesarskie cięcie. Należy pamiętać, że dobrze dobrane ćwiczenia w czasie ciąży i po jej rozwiązaniu zapobiegają obrzękom, bólom krzyża, wzmacniają dno miednicy, uczą oddychania torem przeponowym, wzmacniają mięśnie brzucha, poprawiają przemianę materii, dostarczają endorfin i poprawiają samopoczucie.

 

W ramach Terapeutycznej Szkoły Rodzenia nie zapominamy również o Paniach po porodzie. Proponujemy im konsultacje psychoterapeutyczne, spotkania z terapeutą karmienia, zajęcia z fizjoterapeutą jak również zabiegi estetyczne, które pomogą przyspieszyć powrót do sylwetki sprzed ciąży. W naszej propozycji znajdą Panie zabiegi karboksyterapii, czy też lipolizy iniekcyjnej, laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa, czy kwasy medyczne odpowiednio ze sobą dobrane i sparowane w tzw. terapie łączone – wszystko w celu wzmocnienia efektu końcowego.

 

Nasz ekspert w dziedzinie kosmetologii w razie potrzeby zaproponuje zabiegi pozwalające na niwelację blizny po cesarskim cięciu, ciążowych rozstępów, redukcję tkanki tłuszczowej lub cellulitu w rejonach ciała szczególnie „opornych” na ćwiczenia fizyczne czy wzmocnienie włosów osłabionych po ciąży. To wszystko wykonać można w MediRaju u naszej specjalistki od zabiegów estetycznych.

 

Zapraszamy do rezerwowania terminów na spotkania z psychoterapeutkami, specjalistką od zabiegów estetycznych lub zapisów na zajęcia u fizjoterapeutki wyspecjalizowanej w uroginekologii.

CZYTAJ MNIEJ CZYTAJ WIĘNCEJ

Zespół

Paulina Legan

Paulina Legan Paulina Legan magister Fizjoterapii. Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji...

Więcej...

TERMINY

Terminy spotkań indywidualnych, grafik zajęć grupowych i zabiegów estetycznych dostępne w rejestracji

Tel. +48 95 78 35 200

Tel. +48 95 78 35 500

CENNIK

Cennik spotkań indywidualnych, zajęć grupowych i zabiegów estetycznych dostępne w rejestracji

Tel. +48 95 78 35 200

Tel. +48 95 78 35 500