USG

Pełna oferta badań oraz usług dostępna jest w rejestracji medycznej Medi-Raju.

Nowy aparat USG klasy Premium Samsung HS40 (stacjonarny), z zestawem czterech głowic, daje zdecydowanie wyższe możliwości diagnostyczne w badaniu układu ruchu, też w diagnostyce narządów wewnętrznych leżących powierzchownie – na przykład USG jamy brzusznej – oraz onkologicznej (głowica liniowa). Ale również w chirurgii, ginekologii, internie, położnictwie, pulmonologii, radiologii, urologii, nefrologii (głowica convex). Ponadto w kardiologii (głowica kardiologiczna) oraz ginekologii, proktologii, urologii (głowica endoskopowa).  

Aparaty USG na wyposażeniu Medi Raju posiadają wymagany w krajach Unii Europejskiej certyfikat jakości CE.

Nowy aparat (HS40) jest niezwykle efektywny w obrazowaniu ogólnym. Dystrybutor i użytkownicy zachwalają, mówią oczekiwanej wydajności. Nowy ultrasonograf jest praktycznym wyborem dla lepszego obrazowania i komfortu lekarza. To równoznaczne z ogromnymi korzyściami dla pacjentów. Zaawansowane technologie przetwarzania obrazu sprawiają, że podejmowane decyzje kliniczne są niezwykle precyzyjne.

TERMINY

Informacja w rejestracji medycznej MediRaj:

tel. 95 78 35 200

tel. 95 78 35 500

USG jamy brzusznej i układu moczowego

Dzień przed badaniem Pacjent powinien stosować dietę lekkostrawną, a w dniu badania powinien pozostawać na czczo przynajmniej 6 h przed badaniem. Na 1 godz. przed badaniem wskazane jest wypicie ok. 1 l wody niegazowanej.

USG narządu rodnego, pęcherza moczowego, prostaty

Pacjent powinien stosować się do takich zaleceń, jak przy przygotowaniu do USG jamy brzusznej. Dodatkowo należy wypić przed badaniem około 0,5 – 1 litra niegazowanego płynu i na badanie zgłosić się z pełnym pęcherzem.